Announcement

Collapse
No announcement yet.

Optiuni : Smarthone + Dac pentru streaming muzica .

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Optiuni : Smarthone + Dac pentru streaming muzica .

Ce parere aveti despre dacul de la FIIO E17K Alpen2!!?

E decent si suna binisor, Q1 Mk2 imi place mai mult, un Audioquest Dragonfly Black sau Red e si mai bun, un Chord Mojo e si mai bun si lista tot continua...

Comment

Lg V20/V30 - portabile si bune.

Comment

Salut , LG V 20 nu am gasit nici unde sa fie in stoc . Cat despre LG V 30 sare peste bugetu alocat .

Comment

v20 nu se mai fabrica dar daca gasesti sh, v20 sau chiar v30, nu o sa iti mai trebuiasca niciun player sau dac portabil. un upgrade real pt un portabil dedicat ar insemna cateva mii de lei minim. si s-ar misca in reluare daca are android, wifi/3g posibil ioc, sau conectivitate complicata. smartfoanele astea se misca blitz, ai avantajele androidului si toate celelalte functionalitati, net, camera, telefon, etc.
          Last edited by andreim77; 07-31-2018, 02:46 PM.

Comment

Ieri am testat un iPhone 6s cu FiiO Q1 MK2 vs LG V30 pe niste HD 650. Balana a inclinat binisor in favoarea lui Q1 pe iesirea SE.

Am facut si un test pe iesirea balansata de la Q1 II vs SE de la LG V30, aici lucrurile sunt clare, e indubitabil mai bun Q1 MK2.

Comment

Și eu m-am jucat zilele astea cu un LG V20 ( nu am idee cum este în comparație cu V30), și l-am comparat cu Fiio X5 ( gen 1) și cu micuțul Hifiman Megamini. Și am ajuns la concluzia că este un smartphone foarte potent pe ieșirea de căști, dar de aici și până la o comparație cu FiiO X5 este cale lungă.

Personal nu l-am găsit superior playerului Megamini, care este mic cam cât un breloc...

Last edited by Alex; 08-04-2018, 11:18 AM.

Comment

Eu il gasesc din motive de portabilitate, functii si tidal prin uapp. Iar strict dpdv al sunetului, v20 e mai e placul meu decat x5.

Comment

Salut ,nu am mai postat de ceva vreme . Am cumparat un Samsung S9 si legat cu , castile din dotare FIIO FH1 . Am tinut sa zic , doar ca se aude ( jos palaria )🎩👍. Spotify si Apple Music. Cu interfata de la Tidal nu m-am impacat nicicum , plus ca se misca execrabil.

Comment

Mie pe iPhone imi merge Tidal fara nici o problema. Am impresia ca pe Android e mai buguita aplicatia.

Comment

Care este cel mai ieftin player hi-res portabil cu Android pt Tidal?

Altfel spus, am S8+ si doresc o solutie portabila hifi de calitate minima gen Fiio X1 dar cu android pt streaming.

Combinatia S8+ dragonfly ar fi decenta? merge cu cablu otg ?

Comment

Working...
                      X