Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crypto World - Discutii generale despre cryptocurrencies

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• omg o sa fie un buy bunicel la nivelul asta daca nu facem retracement la 7000 la btc https://www.tradingview.com/x/oitZHICq/

Apropo mai sunteti careva pe vreun discord sau site care sa fie mai activ?

Comment

• Salutare,

Eu mai stau din cand in cand pe discord pe canalul cu analiza BTC-ului. Incerc sa inteleg graficele puse de baieti pe acolo.

In ultima perioada am mai facut achitizii minore pe omg si qtm. DCA ul overall l-am adus la 9.97.

La omg o sa fie o problema cu, cresterea pretului. Asta pentru ca acum in piata sunt 140 mil de unitati. In ianuarie cand omg ul a fost si 28 usd erau 104 mil si marketcap ul 2.88mld. Acum si daca ar ajunge la volumul ala nu ar avea cum sa depaseasca 20 usd/ unitate.

Daca e sa stau sa analizez ar trebui un efort considerabil si pentru un 15/16 usd pe unitate, conteaza foarte mult cu ce o sa vina echipa pe piata(dezvoltare).

Asa ca daca vom vedea in viitorul apropiat (pana la sf.anului) un 20/ 25 pe omg ar fi super, dar ramane de vazut ce se intampla prin august cu btc ul + cum evolueaza cu dezvoltarea echipa omg. Ar fi ceva daca echipa ar anunta o colaborare sau sa fie preluate de o corporatie de renume gen ( fb, google, uber)Atunci cred ca ai putea sa speri la un salt pana la 40/ 50 usd/ omg... Mno, nu stiu, imi dau si eu cu parerea... In momentul de fata eu as fi multumit si cu un 20 usd/ omg.

Sent from my iPhone using Tapatalk
      Last edited by TFF; 07-22-2018, 05:15 PM.

Comment

• Eu simt ca August - Septembrie o sa fie perioada in care OMG ori o sa ajunga la un nou ATH ori se duce la cativa centi - acolo e momentul critic, ca sa ajung eu in Octombrie sa ma pot hotara daca pot sa vand cateva unitati sau nu.

Comment

• Treaba e nasolica.

Din cate am mai citit, posibil ca actuala scadere sa fie indusa de catre balene.

In orice caz, in comparatie cu ce s-a intamplat in trecut chiar daca btc ul a urcat pana la 8k celelalte au ramas in bear market.

Resuscitarea posibil sa vina din ETF uri, dar cred ca abia dupa ce btc ul sare de 10k si apoi sa se mai verse bani si in monedute.

2018 nu a fost prea pozitiv, semne de revigorare posibil in 2019 sau chiar 2020.

Voi ce ziceti?

Comment

• Consider ca asta e momentul de facut bani. 0x, Ziliqua, Maker, Binance Coin, OMG, Komodo - sume mici investite in picaj cu risc mare recunosc, dar decat sa investesti cand totul creste in FOMO, acum e momentul sa iti asumi un risc.
            Voi incepe sa mai cumpar OMG daca pica sub 4 USD - ne apropiem de Milestone-urile alea importante din Q3 - Q4, nu vreau sa ratez daca proiectul urmeaza sa zboare.
            Chiar ma mananca sa mai cumpar niste 0x si KMD daca raman preturile jos pentru saptamana viitoare

Comment

• Asa cum zice TFF , daca de alta data a scazut btc , macar restul se tineau cat de cat bine ...acum , cand scade btc sub 7000 ...si va scadea cat de curand nici nu-mi fac probleme ... restul o sa pice cam in cap...
              O sa avem eth la 3xx usd , omg catre 4 usd cum vrea azazell ( eu nici la cursul ala nu recomand sa se ia ,... doar in jos va merge ...)

Tineti minte in 17 iulie cum a bagat balena bani urcand cursul la 7387 usd la ora 21.29 de la 6700 aprox?
              Acum e 7377 usd/btc si inca acea balena nu cred sa fi scos...
              Parerea mea e ca daca scade sub 7300 va scoate si ea ceva masiv...
              Last edited by doru_bm; 08-03-2018, 11:19 AM.

Comment

• Acum era momentul de scos...
                876 % crestere la
                Bitcoin Diamond

1,030.56% la Game.com
                Last edited by doru_bm; 08-03-2018, 03:21 PM.

Comment

• )) ce bubuie multe. 800-900% crestere.

Comment

• Acum urmeaza scaderea ...cine a fost pe faza ... greu sa te fi abtinut

Comment

• Tu realizezi ca a fost o eroare si nu a vandut nimeni la preturile alea...

Comment

• Click image for larger version  Name:	spic.jpg Views:	1 Size:	50.0 KB ID:	1208 Ce eroare?? ))

Intentionata , poate

LE: interesant ca au si disparut de pe graficul evolutiei spicul asta ...Nu mai vezi ca a sarit instant btc la peste 8400 , omg la aproape 8 etc etc ...
                        F ciudat ...

Singura chestie care am salvat-o este Total market cap in care se vede cum a crescut instant cu aproape 100 miliarde , dupa care a scazut aproximativ cu aceeasi valoare ... ( mai precis de la 266 la 357 si inapoi )
                        Last edited by doru_bm; 08-03-2018, 05:07 PM.

Comment

• Ce voia sa iti zica sparx, e ca a fost o eroare a coin market cap , nici un market nu a vandut la pretul ala , inca un exemplu ca habar nu ai despre ce vorbesti , iar la faza cu salvat-ul de screenshoturi , amuzant de penibil.

Comment

• Asa e cum spui tu...
                            Mai important este caci cursul merge exact cum am tot spus de la inceputul anului ... In jos , tot in jos...

Comment

• Tocmai am cumparat 24 OMG cu 500 RON - consider ca inca este un targ bun. Stau si acumulez discret - vedem unde ne duce drumul intr-un an-doi.

Comment

• johnixgray
                                johnixgray commented
                                Editing a comment
                                Azazzel , un sfat prietenesc:Nu te atașa emoțional de nici o monedă!! Foloseste-ți banii munciți în alte scopuri.Din ce ai spus aici și pe CG, ai acumulat destui OMG pana acum si cred ca un om rational ar trebui sa se oprească in condițiile actuale ale pietei.Asta e boala grea.Dă dependență!
                                Nu vom mai vedea mult timp de acum incolo maximele de la sfârșitul anului 2017.
                                Toată lumea are așteptări mari de la ETF, care este gaselnita gemenilor Winklevoss pentru a nu le cădea șandramaua.Average Joe s-a ars în decembrie 2017 cumparand ATH și acum nu mai cumpăra nici dracu.Sunt multe proiecte bune care au valoarea actuala de 3-7 ori mai mica decât în ICO, echipele își văd de proiect și lansează ce au promis la termen, dar prețul este tot în picaj din cauza de BTC.
                                OMG va reuși intr-un final sa termine plasma.Și???. Se va inghesui lumea bună sa o folosească?Mă îndoiesc!
                                Staking-ul va fi profitabil doar dacă se vor face tranzacții în retea, dar mai este foarte mult pana acolo.
                                În concluzie: bucurati-va de viață cu banii câștigați din greu, multumiti-va cu cât ați cheltuit și pierdut în crypto pana în prezent, (deocamdata nu putem numi pierderea asta investitie) si urmariti fenomenul relaxați, fără lăcomie.
                                Nimeni nu știe care va fi evoluția pieței crypto!

• https://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2018/34-83792.pdf

Motivul scaderii. Se amana pentru 30 septembrie. Practic toata luna august o sa fie pe rosu.

Azazell, nu prea poti sa stai departe de ele😂. Am trait s-o vad si pe asta, omg ul a ajuns sub 5. Asta e, cand ma bucuram si eu ca am ajuns cu DCA ul sub 10 usd, practic tot pe acolo sunt. Acum 6 luni aveam DCA ul 22 usd si 1 omg era pe la 15/16...

Astia de la Omise nu mai au nimic de anuntat? Nu prea mai exista crestere pe el si de aia devine vulnerabil la scadere.

Comment

Working...
                              X