Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crypto World - Discutii generale despre cryptocurrencies

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Chiar daca sunt in momentul asta intr-o situatie mai dificila financiar, am reusit sa mai cumpar 77 OMG cu ''pocket money''
    Desi bear market-ul continua si probabil o sa ajunga la sub 77 Miliarde USD pana in Martie 2019 (decat daca printr-o minune incepe toata piata crypto sa se indrepte incepand de acum), raman pe OMG fixat. Pacat ca nu mai am bani disponibili, ca m-as mai fi aruncat pana la noul target de 2000 OMG.
    Deabia in Februarie 2019 o sa incep sa mai am bani - vedem pe unde ajunge OMG si toata piata crypto pana atunci - poate reusesc sa ajung la 2000 OMG

Cei de la OmiseGO desi au ratat ultimul milestone, se misca totusi ''incet si sigur'' - va pun mai jos link-ul de pe GitHub cu progresul pentru Plasma External Testnet, dupa care urmeaza faza de Power of Authority (POA) unde OmiseGo au promis ca orice profit generat de sitemul lor de plati, va fi folosit pentru a cumpara si arde permanent Token-uri OMG, astfel vor reduce numarul disponibil de token-uri din lume, care in mod direct va mari valoarea per Token.
    Asteptam

https://github.com/buildOMG/tracker/projects/1

Last edited by azazell86; 12-19-2018, 11:16 AM.

Comment

• Că veni vorba de OMG și de milestone-ul ratat, nu m-ar deranja sa ramana la prețul asta vreo 6 luni, să mai adun vreo câteva (câteva mii, dacă s-ar putea😂). A...era să uit. Azi a apărut și pe Coinbase.

Comment

• CEOchips S-ar putea sa ti se indeplineasca dorinta
        Vad ca piata se misca pe acelasi culoar de cateva luni bune.
        Nivelul e destul de jos dupa crash, inca nu vad miscari in sus.
        Sunt curios cat va tine treaba asta.

@azazell86 Cum iti merge , ai mai micsorat valoarea pe average ? Crash-ul asta numai bine nu i-a facut OMG-ului.

Cheers,

Comment

• Originally posted by Sticky_Lamp_Socks View Post
          CEOchips S-ar putea sa ti se indeplineasca dorinta
          Vad ca piata se misca pe acelasi culoar de cateva luni bune.
          Nivelul e destul de jos dupa crash, inca nu vad miscari in sus.
          Sunt curios cat va tine treaba asta.

@azazell86 Cum iti merge , ai mai micsorat valoarea pe average ? Crash-ul asta numai bine nu i-a facut OMG-ului.

Cheers,
          Da - am continuat discret achizitionarea de OMG. Urmatoarea tinta este 2000 OMG tot din ''bani de buzunar'' numai ca limita pe luna este de 450 RON, in loc de 1250 RON ca mi-am schimbat jobul cu unul mai prost platit, din pacate. Luna asta am cumparat 112 OMG la 1.04 USD, dar e drum lung pana la 2000 OMG
          Nu ma grabesc si pot sa astept ani intregi - am inceput drumul asta in 2017, sper ca pot sa il termin cu bine prin 2022.
          Mi-am pierdut Excel-ul unde aveam media achizitiilor dar cred ca am ajuns la un DCA sub 7 USD sper.
          Sfarsitul anului 2019 pentru mine va fi decisiv - ori ard toata investitia ori asteptatul va incepe sa merite - cei de la Omise tot lucreaza la proiect, unii zic ca foarte incet, dar ii vad foarte precauti si mai au doar 4 pasi pana la lansarea Test- netului

Comment

• 112 OMG la 1.04 USD - remember this

Comment

• Originally posted by azazell86 View Post
              112 OMG la 1.04 USD - remember this
              Hai ca-i double up. Eu am ramas cu OMG-ii cu DCA pe la 6.5-7, n-am mai suplimentat cantitatea. Am luat in schimb LTC si BNB masiv prin ianuarie.

Comment

• OMG a intrat oficial in bullish trend, am mai cumparat tot asa mai mult in zona de 1 usd -> 1.5 usd cat sa-mi ajunga DCA ul pe 6.5 usd, ideal ar fi fost un 5, dar e bine si asa. Acum asteptam, ati vazut ca au renuntat la achizitionarea unui exchange si isi vor face propriul exchange GO Exchange.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                Attached Files

Comment

• OmiseGo tocmai si-au lansat network-ul public (alpha build) - este PRIMUL pas real in concretizarea faptului ca au lucrat timp de peste 2 ani pentru ceva concret. Ca sa sarbatoresc acest lucru, tocmai am ajuns la 1501 OMG (tot din bani de buzunar)
                  PASUL DOI este faza de Proof of Authority in care orice profit real generat de transactiile de pe network va fi folosit pentru a arde permanent Token-uri OMG disponibile pe piata, astfel sa coboare numarul total disponibil, care o sa creasca automat valoarea Token-ului
                  PASUL TREI este Proof of Stake prin care orice Token OMG stake-uit in networkul lor de plati va genera un mic profit direct pentru cel care detine Token-ul respectiv. Estimarile variaza intre 0.01 - 2 USD pe an.

Rabdare si tutun - eu inca sper la Proof of Stake pana la sfarsitul lui 2019 sau cel putin in Q1-Q2 2020 in cel mai rau caz

Comment

Working...
                  X