Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crypto World - Discutii generale despre cryptocurrencies

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Adevarul este ca in momentul asta toate Crypto sunt chestii (posibil) de viitor, fara o utilitate concreta in momentul actual. Daca vor deveni la un moment dat cu adevarat utile, atunci valoare unora va fi uriasa, dar planeaza multe incertitudini (justificate cele mai multe).

Rabdare si fie ce-o fi.

Comment

• https://www.startupcafe.ro/afaceri/r...ia-bitcoin.htm

Comment

• Azazel, inca mai crezi in OMG sau ai vandut tot?

Comment

• Originally posted by ex_soul View Post
          Azazel, inca mai crezi in OMG sau ai vandut tot?
          In momentul asta nu are ABSOLUT nici un motiv sa vanda nimic.

Comment

• Originally posted by Savu View Post

In momentul asta nu are ABSOLUT nici un motiv sa vanda nimic.
            Nu ma refeream la vanzare in fiat, ci la schimbarea OMG_ului in alta moneda. Oricum intrebarea era mai mult sa mai aud ceva speranta de la el, am 850 OMG si eu

Comment

• Originally posted by ex_soul View Post

Nu ma refeream la vanzare in fiat, ci la schimbarea OMG_ului in alta moneda. Oricum intrebarea era mai mult sa mai aud ceva speranta de la el, am 850 OMG si eu
              Pai depinde la cat ai cumparat. Oricum eu nu as vinde/schimba nimic acum, e mult prea jos OMG-ul ca sa se justifice o miscare.

Comment

• Nu am mai facut absolut nici o miscare. Dupa cum a zis si Savu, daca vand acum as risca sa pierd cam 60% din DCA-ul initial. Observ ca astia de la Omise tot fac progres, unde au lansat tocmai astazi Business Plan-ul updatat.
                Totul este metodic pus la punct, spre deosebire de alte companii care tot fac Hype, cei de la Omise chiar pun baza unui sistem de transfer de plata si valori, care posibil va revolutiona lumea. Dar in accelasi timp, totul se misca atat de incet, incat risca sa piarda increderea investitorilor initiali (token holders). Am asteptat deja un an, pot sa mai astept inca un an pana vom incepe sa vedem progres considerabil. Am peste 1100 OMG, urmeaza sa incerc sa ajung la 2000 in cazul in care va ajunge pretul sub 1 USD.

Nah, e de asteptat, ce sa-i faci. Ma uit la pret zilnic, dar deja mi-a trecut "fervoarea" si raman cu picioarele pe pamant.

*Later Edit: - nu necesita f mult efort sa ma agit din nou cu OmiseGo
                http://quest.omg.network/

Astia continua sa lucreze in secret. Consider ca daca apari tocmai astazi in lumea crypto, pretul OMG este absolut fenomenal de achizitionat. Sideways movement pe parcursul mai multor luni. Cu 1500 - 1800 RON poti sa-ti cumperi 100 de OMG si sa-i lasi acolo cativa ani buni.
                Last edited by azazell86; 11-01-2018, 07:18 AM.

Comment

• *Later Edit: - nu necesita f mult efort sa ma agit din nou cu OmiseGo. Mai jos e un link la testnetul lor intern, ceea ce reprezinta prima dovada vizibila ca cei de la OmiseGO chiar lucreaza la Blockchain-ul lor. Desi avem mult FUD, suntem intr-un bear market de fix 1 an, consider ca potentialul creste pe zi ce trece si vom trece printr-o noua bula exploziva in 2019:
                  http://quest.omg.network/

Astia continua sa lucreze in secret. Consider ca daca apari tocmai astazi in lumea crypto, pretul OMG este absolut fenomenal de achizitionat. Sideways movement pe parcursul mai multor luni. Cu 1500 - 1800 RON poti sa-ti cumperi 100 de OMG si sa-i lasi acolo cativa ani buni.
                  Last edited by azazell86; 11-01-2018, 07:23 AM.

Comment

• In curand, cu 1500 lei iti poti lua un bitcoin...

Comment

• Salutare. Ce variante folosiți pt. cumpărarea de crypto având în vedere recentele evenimente in care a fost implicat Vlad Nistor, CEO Coinflux?

Comment

• Tocmai am citit si eu de Vlad Nistor azi. Minunat, ce pot sa zic. Singura modalitate safe, este de transfer de EURO prin Kraken.com, dar nu stiu cat de mult e fezabil asta la sume mici de bani. Problema era ca nu mai accepta Kraken transfer prin Revolut, asa ca va trebui sa mai dai si 11 Euro costul de trasfer dintr-un cont Euro de la o banca din Romania catre contul bancar Kraken si asta implica 1) 3 zile lucratoare, 2) 11 Euro trasfer 3) costurile de infiintare a unui Cont Euro.

Comment

• Eu am niște bani în portofelul coinflux.Duminica trecuta i-am depus și așteptam un preț mai bun sa cumpăr.
                          Sa vad cum evolueaza lucrurile si când îmi recuperez banii.

Comment

• O varianta la Coinflux ar fi si wirex

https://wirexapp.com/r/c20f86734c674214bbe07fc3145d03b4

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• Alte alternative în afară de kraken și wirex?

Comment

• Salvati-vă istoricul tranzacțiilor din coinflux cât încă se mai poate.Nu se știe când și la ce vă va fi util pe viitor.

Comment

Working...
                                X